Jak zabalit na outdoorovou dovolenou s malými dětmi

 

A je to tady, vysněná dovolená je za dveřmi. Jenže s dětmi to vlastně není tak úplně dovolená. A to balení. Téměř jisté je, že na něco zapomenu, a to už balím po stopadesátéšesté, nebo tak nějak.

Aspoň jsem si za tu dobu už vytvořila jakýsi pomyslný seznam věcí, které mi dovolenou s prcky ulehčí. Je jich hodně, ale shrnout bychom to mohli do oblíbeného desatera.

  1. Oblečení – každá máma má své oblíbené oblečky. Ale platí, že pokud nejedu zrovna pod stan s vodou jen v kanistru, pak je všude možnost oblečky přemáchnout. Takže je lepší netahat obří tašky, ale radši k tomu přibalit jedno mýdlo a pár kolíčků (ty se můžou hodit i při vytváření stínu). A nezapomenout na čapku na hlavu – proti větru i sluníčku.
  2. Boty – sada sandály, tenisky, gumovky a bačkory se mi náramně osvědčila. Ke gumovkám jsem pořídila i nepromokavé kalhoty a bundu a žádné počasí nás nevyvede z míry.
  3. Léky a krémy – už mám jednu malou taštičku s potřebnými kapičkami, čípky a sirupy pro všechny případy. Na dovolenou k tomu ještě přidávám repelent, mastičku po kousnutí protivným hmyzem a opalovací krém pro děti.
  4. Deka – nepostradatelný doplněk cyklo i pěších výletů. Lehká fleesová deka, kterou při zastávkách rozložím, nejmenší člen výpravy se po ní může kutálet a ten starší si na ní rád dá svačinku. V případě nečekaného ochlazení je taky k nezaplacení.
  5. Skládací deštník – používám jako stínidlo nad deku pro prcka, poslední výlety jsem vyměnila za šál, který ale musím uchytit třeba mezi vozík a kolo
  6. Hračky – malé ale víceúčelové. Třeba sadu kelímků, které se složí do sebe, dá se z nich stavét věž ale i přelévat jimi voda. Autíčko, míč a kostky (ty necháváme v místě ubytování). Nebo cokoliv jiného, co nezabere příliš místa. Ale hračky chybět nesmějí, ani přímo na výletě či tůře.
  7. Krabičku na ňamky – nemůžu vynechat dobře zavíratelnou krabičku, do které každé ráno připravím nakrájené ovoce. Šťáva nevyteče a syn si ji umí ve vozíku sám otevřít. Cesta rychleji utíká. Ovoce ale samozřejmě nestačí, takže různé dobroty podle zvyku, které dětem snadno do vozíku, na sedačku nebo do krosničky podáme.
  8. Vhodnou láhev na pití – nám se osvědčila klasická cykloláhev i pro dvouletého syna, naopak moc nevyhovují džusíky s brčkem (dítě se snadno polije)
  9. Termosku (stačí malá) – na horkou vodu přes noc na případné noční mlíčko, na čaj na cesty. Horkou vodu zatím vždy bezproblému poskytli v hotelu.
  10. Vlhčené ubrousky – k utírání je toho vždycky dost. Někdo dává přednost navlhčené žince či látkové pleně. Obojí funguje výborně.